Електрофоретична технологія зміни кольору екстер’єру BMW iX Flow

Новий автомобіль BMW Electric iX Flow може змінювати свій зовнішній колір із чорного на білий за допомогою інноваційної технології E Ink

Німецький автоконцерн BMW розробив інноваційну версію свого електромобіля iX, що надає користувачам можливість вибору двох відтінків екстер’єру. Автомобіль iX Flow дебютував на щорічній виставці споживчої електроніки CES 2022, де він приголомшив глядачів, змінивши колір із білого на чорний за пару секунд. Повідомляє MY MODERN MET.

BMV

Це неймовірне перетворення стало можливим завдяки використанню E Ink – тієї ж технології, яка використовується в електронних читалках типу Kindles. Фактично вся поверхня концептуального автомобіля покрита мільйонами мікрокапсул. “Кожна з цих мікрокапсул містить негативно заряджені білі пігменти та позитивно заряджені чорні пігменти”, – пояснює BMW. “Залежно від обраного налаштування, стимуляція електричним полем змушує білі або чорні пігменти збиратися на поверхні мікрокапсули, надаючи кузову автомобіля бажаного відтінку”.

Хоча iX Flow все ще перебуває на експериментальній стадії, BMW наполягає на тому, що ця технологія забезпечує безліч переваг підвищення ефективності своїх електромобілів. Зокрема, здатність автомобіля змінювати колір на білий під час спекотного сонячного літа відбиватиме більше сонячного світла і призведе до зниження потреби у кондиціонуванні повітря. Аналогічним чином, темне забарвлення допоможе зберегти тепло в прохолодну пору року.

Першоджерело: https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/bmw-stvorili-tekhnolohiju-jaka-dozvoljaje-zminiti-kolir-avtomobilja-odnim-natiskannjam-knopki.html