Хочете поглянути, наскільки змінилася наша планета за останні 37 років? Тепер це можливо, і навіть у 3D

Компанія Google провела найбільше з 2017 року оновлення свого сервісу Timelapse. Об’єднавши 24 мільйони знімків Землі з супутника, фахівці створили відео, які показують, як змінювалася наша планета з 1984 року.

Щоб створити масштабне відео змін на планеті, фахівці Google зібрали 20 петабайтів інформації в одну «відеомозаїку». Розмір такого відео зайняв 4,4 терапікселя ㅡ це еквівалентно 530 тисячам відео в роздільній здатності 4K.

У Google зазначають, що вони створили найбільше відео на планеті.

«І всі ці обчислення виконувались у наших нейтральних до вуглецю центрах обробки даних на 100%, що відповідають відновлюваній енергії, які є частиною наших зобов’язань допомогти побудувати майбутнє без вуглецю», ㅡ зазначають у Google.

Щоб дослідити Землю у Timelapse, можна просто перейти за посиланням на сайт Google Earth і за допомогою пошуку вибрати будь-яке місце на планеті. Окрім цього, Google уже завантажив понад 800 відеороликів Timelapse як у 2D, так і в 3D для загального користування.

«За останні півстоліття наша планета зазнала швидких змін навколишнього середовища ㅡ більших, ніж у будь-який інший момент в історії людства. Завдяки Timelapse ми маємо чіткішу картину про нашу мінливу планету прямо під рукою ㅡ таку, яка показує не просто проблеми, а й шляхи їх розв’язання, а також красиві природні явища, що розгортаються протягом десятиліть», ㅡ пишуть у Google.

Сервіс Timelapse запустили у 2013 році як розширення до Google Earth. Основною метою цього проєкту стало показати вплив кліматичних змін та діяльності людини на природне середовище у зручному форматі 3D-моделі.

За матеріалами сайту: https://hromadske.ua/posts/hochete-poglyanuti-naskilki-zminilas-nasha-planeta-za-ostanni-37-rokiv-teper-ce-mozhlivo-i-navit-u-3d