Результати досліджень науковців Центру опубліковані в престижному журналі Journal of Molecular Liquids (IF=6.165; Q1)

В журналі Journal of Molecular Liquids (SCOPUS, CiteScore 8.4, Impact Factor 6.165) вийшла з друку чергова стаття науковців Центру: «Photocatalytic degradation of dyes using rutile TiO2 synthesized by reverse micelle and low temperature methods: real-time monitoring of the degradation kinetics». Стаття написана спільно з іноземними колегами в рамках українсько-польського проєкту: «Фотокаталiтичнi гiбриднi системи для очищення води». Авторами виступили директорка Центру, доцентка кафедри хімії Тетяна Татарчук, провідний фахівець Навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства та нанотехнологій, аспірант кафедри хімії Назарій Данилюк, професор кафедри хімії Олександр Шийчук, декан хімічного факультету Ягелонського університету, професор Войчех Мацек (Республіка Польща) та професор кафедри хімії Mu. Naushad із King Saud University (Саудівська Аравія).

Науковці отримали два нові фотокаталізатори TiO2 з чудовими фотокаталітичними властивостями, синтезовані низькотемпературним методом та методом обернених міцел. Фотокаталітичні властивості були досліджені під час фотодеградації модельних органічних барвників: Конго Червоного, Метилоранжу та Direct Red 23. Вперше запис кінетики фотодеградації проводили в мікрофотореакторі в режимі реального часу з використанням люксметру шляхом вимірювань відбитого світла від суспензії TiO2. Запропонований метод дозволяє використовувати невеликий об’єм розчину та кількість фотокаталізатора, що робить його незамінним під час скринінгу фотокаталізаторів. Автори підкреслюють, що синтезовані рутильні фотокаталізатори можуть бути використані для очищення стічних вод від токсичних органічних барвників.

З текстом статті можна ознайомитися за посиланням: https://doi.org/10.1016/j.molliq.2021.117407