Чергова стаття в міжнародному журналі Materials Today: Proceedings (SCOPUS)

В квітні 2022 р. журнал Materials Today: Proceedings (SCOPUS) прийняв до друку чергову наукову статтю науковців Центру “Catalytic activity of magnetite and its magnetic heating properties. Авторами виступили директорка Навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства та нанотехнологій, доцентка кафедри хімії Тетяна Татарчук, провідний фахівець Центру, аспірант 1 року навчання Назарій Данилюк, магістранка 1 курсу спеціальності 102 Хімія Іванна Лапчук, професор кафедри хімії Олександр Шийчук та професор кафедри матеріалознавства і новітніх технологій Володимир Коцюбинський.

Робота присвячена синтезу наночастинок магнетиту (Fe3O4) з використанням цетилтриметиламоній броміду (CTAB). Утворення наночастинок Fe3O4 підтверджено Х-променевою дифракцією (XRD), ІЧ-спектроскопією та Мессбауерівською спектроскопією. Науковці стверджують, що стабілізатор CTAB зменшує агломерацію наночастинок у розчині, що сприяє покращенню магнітних властивостей зразка. При концентрації магнетиту 40 мг/мл питома швидкість поглинання становить 14.57 Вт/г. Каталітичну активність отриманого магнетиту перевірили в реакторі періодичної дії. Завдяки окислювально-відновним властивостям і малому розміру кристалітів наночастинки магнетиту виявлять каталітичну активність при розкладі H2O2.

Стаття опублікована в рамках наукового проєкту «Інженерія металоксидних каталізаторів з функцією регулювання активності для гідроксорадикальної дезінфекції води» (МОН України, № 0121U109476, керівник проєкту Тетяна Татарчук).

З текстом статті можна ознайомитися за посиланням: https://doi.org/10.1016/j.matpr.2022.03.494