Протез-роборука Esper Hand українського стартапу визнано одним із найкращих винаходів 2022 року!

Протез Esper Hand української компанії Esper Bionics потрапив до списку 200 найкращих винаходів 2022 року за версією Time і потрапив на обкладинку цього журналу.

Що це таке?

Це не просто протез, а справжня розумна роборука. Вона важить лише 380 г, має 24 датчики, які вловлюють і обробляють м’язову активність та мозкові імпульси, щоб активувати дію в руці. Для обміну інформацією між мозком і пристроєм використовується нейрокомп’ютерний інтерфейс (brain-computer interface). Завдяки DSP – цифровій обробці сигналів – дані передаються у хмару. З плином часу протез починає “розуміти” часто повторювані алгоритми людських рухів і вчиться їх передбачати.

Використовуючи досягнення в галузі штучного інтелекту і цифрової обробки сигналів, протез руки Esper Bionics є першим хмарним роботизованим протезом на основі штучного інтелекту, який із часом стає розумнішим“, – ідеться в матеріалі Time.

Стартап Esper Bionics офіційно запустили у 2019 році. Одним з основних інвесторів став український фонд SMRK, причому Esper Bionics називають найбільш життєстійким стартапом у їхньому портфелі поряд з Ajax, Competera і Turnkey Lender.

Протез отримав схвалення американського медичного регулятора FDA і дозвіл на продаж у США та співпрацю з американськими страховими компаніями. Коли буде старт продажів і скільки Esper Hand коштуватиме – наразі невідомо. Але раніше представники компанії говорили, що вартість протеза в Україні буде $6000, на розвинених ринках – $10 000-16 000.

Першоджерела:

https://gagadget.com/uk/tehnologii/187218-protez-roboruka-esper-hand-ukrayinskogo-startapu-viznano-odnim-iz-naikrashchikh-vinakhodiv-2022-roku-i-vin-pot/

TimeForbes