Науковці Центру спільно з науковцями із Ягеллонського університету запропонували нове пояснення механізму фотокаталітичної дії жовтого ТіО2

В грудні 2023 року престижний журнал Journal of Environmental Chemical Engineering (IF=7.7, Q1) опублікував статтю „Yellow TiO2 from titanium peroxo complexes: Verification of the visible light activity and a rational enhancement of its photocatalytic efficiency”, співавторами якої є працівники Прикарпатського університету – директорка Центру Тетяна Татарчук, провідний фахівець Центру, аспірант кафедри хімії Назарій Данилюк, професор кафедри хімії Олександр Шийчук. Наукове дослідження є результатом багаторічної співпраці із деканом хімічного факультету Ягеллонського університету, професором Войцехом Мацикем (Wojciech Macyk) та докторем Касідідом Ямсутхорном (Kasidid Yaemsunthorn).
Ця стаття представляє новий погляд на фотоактивність жовтого фотокаталізатора TiO2, отриманого з пероксокомплексу титану (IV). Ефективні фотокаталізатори, які можуть працювати у видимому діапазоні сонячного світла, безсумнівно, є «святим Граалем» у галузі досліджень відновлюваної енергії. На сьогодні широко поширена думка, що кольоровий TiO2 (жовтий, синій, чорний, фіолетовий тощо) є активним фотокаталізатором, який є здатний ефективно працювати у видимому діапазоні сонячного світла. У статті  перевірено цю думку. Показано, що генерація фотоструму жовтим TiO2 не сприяє посиленню його фотоактивності у видимому світлі. Разом з тим, у цій статті розповідається про те, як підвищити фотокаталітичну активність жовтих фотокаталізаторів на основі фундаментального розуміння їхніх внутрішніх властивостей і впливу зовнішніх чинників.
Щиро вітаємо!